My my My my
 
 
 
 
 
 

WPCYO 2018 Playoff Teams by Parish

 

League/Division Team_Name
>5th Grade Girls C Playoffs 5th Girls C1 2nd
>7th Grade Boys C Playoffs 7th Boys C1 2nd
>High School Boys 11-12th Playoff HS Boys 11th-12th D2 2nd
>High School Boys 11-12th Playoff HS Boys 11th-12th D2 3rd
   
>7th Grade Boys AB Playoffs All Saints A 1st
>4th Grade Boys AB Playoffs All Saints B 2nd
>5th Grade Girls AB Playoffs Ann Seton A 4th
>7th Grade Boys AB Playoffs Ann Seton B 4th
>3rd Grade Boys A Playoffs Ann Seton Blue A4 2nd
>8th Grade Boys AB Playoffs Ann Seton Blue B1 1st
>6th Grade Boys AB Playoffs Ann Seton Blue B2 2nd
>6th Grade Girls C Playoffs Ann Seton C4 2nd
>High School Girls 12th Playoffs Annunciation 12th 4th
>5th Grade Girls AB Playoffs Annunciation Blue A 3rd
>3rd Grade Boys A Playoffs Annunciation Blue A1 2nd
>8th Grade Boys C Playoffs Annunciation Blue C3 2nd
>High School Boys 11-12th Playoff Annunciation Blue D1 2nd
>4th Grade Girls AB Playoffs Annunciation Gold AB 3rd
>High School Girls 10th Playoffs Annunciation10th 1st
>High School Girls 10th Playoffs Holy Family 10th 3rd
>4th Grade Boys AB Playoffs Holy Family A 2nd
>6th Grade Girls AB Playoffs Holy Family AB 2nd
>7th Grade Boys AB Playoffs Holy Family B 3rd
>High School Boys 11-12th Playoff Holy Family Blue D2 1st
>High School Boys 9th Playoffs Holy Family Blue D2 2nd
>High School Boys 10th Playoffs Holy Family Blue D2 2nd
>6th Grade Boys C Playoffs Holy Family C1 1st
>7th Grade Girls C Playoffs Holy Family C1 1st
>8th Grade Girls C Playoffs Holy Family C1 3rd
>High School Girls 12th Playoffs Holy Family Gold 12th 1st
>High School Boys 10th Playoffs Holy Family Gold D1 1st
>5th Grade Girls C Playoffs Holy Innocent Black C3 2nd
>4th Grade Boys C Playoffs  Holy Innocent Gold C3 1st
>High School Girls 10th Playoffs Holy Innocent White 10th 2nd
>4th Grade Girls C  Playoffs Holy Innocent White C2 3rd
>4th Grade Boys C Playoffs  Holy Name-Croton C3 2nd
>5th Grade Boys C Playoffs Holy Name-Croton White C4 1st
>6th Grade Girls AB Playoffs Holy Name-New Rochelle AB 4th
>4th Grade Girls C  Playoffs Holy Name-New Rochelle C1 2nd
>3rd Grade Boys A Playoffs Holy Name-Valhalla Blue A3 2nd
>8th Grade Boys C Playoffs Holy Name-Valhalla Blue C4 1st
>6th Grade Boys C Playoffs Holy Name-Valhalla C3 1st
>8th Grade Boys AB Playoffs Holy Rosary B2 2nd
>7th Grade Girls C Playoffs Holy Rosary C2 1st
>4th Grade Girls C  Playoffs Holy Rosary C2 2nd
>5th Grade Girls C Playoffs Holy Rosary White C2 1st
>5th Grade Girls AB Playoffs IC-Irvington B 2nd
>4th Grade Boys C Playoffs  IC-Irvington C2 1st
>7th Grade Boys C Playoffs IC-Irvington C2 1st
>7th Grade Girls C Playoffs IC-Irvington C2 3rd
>6th Grade Girls C Playoffs IC-Irvington C3 1st
>6th Grade Boys AB Playoffs IC-Tuckahoe A 1st
>3rd Grade Girls A Playoffs IC-Tuckahoe A1 1st
>4th Grade Boys AB Playoffs IC-Tuckahoe B 1st
>8th Grade Boys AB Playoffs IC-Tuckahoe B1 2nd
>5th Grade Boys AB Playoffs IC-Tuckahoe Blue AB1 2nd
>High School Boys 9th Playoffs IC-Tuckahoe Blue D1 1st
>3rd Grade Boys A Playoffs IC-Tuckahoe Gold A1 1st
>8th Grade Girls AB Playoffs IC-Tuckahoe Gold AB 3rd
>5th Grade Boys AB Playoffs IC-Tuckahoe Gold AB2 3rd
>4th Grade Boys C Playoffs  IC-Tuckahoe Gold C1 1st
>High School Boys 11-12th Playoff IC-Tuckahoe Gold D1 3rd
>3rd Grade Girls A Playoffs IHM A1 4th
>4th Grade Girls AB Playoffs IHM AB 4th
>5th Grade Boys AB Playoffs IHM AB1 1st
>6th Grade Boys AB Playoffs IHM B1 1st
>3rd Grade Boys A Playoffs IHM Blue A2 1st
>7th Grade Boys C Playoffs Iona Prep Lower School Maroon C3
>8th Grade Boys AB Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH A 4th
>8th Grade Girls AB Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH AB 1st
>4th Grade Girls AB Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH AB 1st
>6th Grade Boys C Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH C2 1st
>8th Grade Boys C Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH C2 1st
>7th Grade Girls C Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH C2 2nd
>7th Grade Boys C Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH C2 2nd
>High School Boys 9th Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH D2 3rd
>High School Boys 10th Playoffs OLPH Ard/St Matthew OLPH D2 3rd
>8th Grade Girls C Playoffs OLPH Ard/St Matthew STM
>6th Grade Boys AB Playoffs OLPH Ard/St Matthew STM A 3rd
>7th Grade Girls AB Playoffs OLPH Ard/St Matthew STM AB1 2nd
>6th Grade Boys AB Playoffs OLPH-Pelham B1 2nd
>3rd Grade Boys A Playoffs OLPH-Pelham Blue A3 1st
>6th Grade Girls C Playoffs OLPH-Pelham Blue C2 1st
>8th Grade Girls C Playoffs OLPH-Pelham Blue C2 2nd
>8th Grade Boys C Playoffs OLPH-Pelham C1 1st
>5th Grade Girls C Playoffs OLPH-Pelham C1 1st
>7th Grade Girls C Playoffs OLPH-Pelham C1 2nd
>6th Grade Boys C Playoffs Our Lady of Loretto C4 2nd
>High School Girls 12th Playoffs Our Lady of Sorrows 12th 2nd
>6th Grade Boys C Playoffs Our Lady of Sorrows Blue C2 2nd
>8th Grade Girls C Playoffs Our Lady of Sorrows C1 2nd
>7th Grade Girls C Playoffs Our Lady of Sorrows C1 3rd
>8th Grade Boys C Playoffs Our Lady of Sorrows C3 1st
>6th Grade Boys C Playoffs Our Lady of Sorrows White C1 2nd
>8th Grade Boys AB Playoffs Resurrection Black A 3rd
>7th Grade Boys AB Playoffs Resurrection Black A 4th
>6th Grade Girls AB Playoffs Resurrection Black AB 3rd
>7th Grade Boys C Playoffs Resurrection Blue C1 1st
>5th Grade Boys C Playoffs Resurrection Purple C3 1st
>6th Grade Boys AB Playoffs Resurrection Silver A 4th
>3rd Grade Girls A Playoffs Sacred Heart-Dobbs Ferry A2 4th
>5th Grade Boys C Playoffs Sacred Heart-Hartsdale C2 2nd
>7th Grade Girls AB Playoffs Sacred Heart-Yonkers AB1 1st
>8th Grade Boys AB Playoffs St. Ann-Ossining B2 1st
>6th Grade Girls C Playoffs St. Ann-Ossining C1 2nd
>7th Grade Boys AB Playoffs St. Augustine-Larchmont B 2nd
>High School Boys 9th Playoffs St. Augustine-Larchmont D1 2nd
>High School Boys 10th Playoffs St. Augustine-Larchmont D1 3rd
>8th Grade Boys C Playoffs St. Augustine-Ossining Blue
>5th Grade Girls C Playoffs St. Augustine-Ossining Blue C2 2
>6th Grade Boys C Playoffs St. Augustine-Ossining White C3 
>5th Grade Girls AB Playoffs St. Columbanus A 1st
>5th Grade Girls C Playoffs St. Columbanus C4 2nd
>8th Grade Boys C Playoffs St. Eugene C2 2nd
>4th Grade Boys AB Playoffs St. Gregory A 1st
>6th Grade Boys AB Playoffs St. Gregory A 2nd
>7th Grade Boys AB Playoffs St. Gregory A 3rd
>3rd Grade Boys A Playoffs St. Gregory A2 2nd
>5th Grade Boys AB Playoffs St. Gregory AB2 1st
>5th Grade Girls AB Playoffs St. Gregory B 1st
>5th Grade Boys C Playoffs St. Gregory C1 2nd
>4th Grade Girls C  Playoffs St. James C2 1st
>High School Girls 12th Playoffs St. John and Paul 12th 3rd
>High School Boys 10th Playoffs St. John and Paul D1 2nd
>5th Grade Boys C Playoffs St. John and Paul White C1 1st
>High School Boys 11-12th Playoff St. John and Paul White C1 1st
>6th Grade Girls C Playoffs St. John Bosco Blue C2 2nd
>8th Grade Boys AB Playoffs St. John-Mahopac A 1st
>4th Grade Boys AB Playoffs St. John-Mahopac A 3rd
>3rd Grade Girls A Playoffs St. John-Mahopac A2 2nd
>3rd Grade Boys A Playoffs St. John-Mahopac A4 1st
>8th Grade Girls AB Playoffs St. John-Mahopac AB 2nd
>4th Grade Girls AB Playoffs St. John-Mahopac AB 2nd
>6th Grade Girls C Playoffs St. John-Mahopac C4 1st
>8th Grade Boys AB Playoffs St. Joseph-Bronxville A 2nd
>7th Grade Boys AB Playoffs St. Joseph-Bronxville A 2nd
>3rd Grade Girls A Playoffs St. Joseph-Bronxville A1 2nd
>7th Grade Girls AB Playoffs St. Joseph-Bronxville AB1 4th
>5th Grade Boys AB Playoffs St. Joseph-Bronxville AB2 2nd
>4th Grade Boys C Playoffs  St. Joseph-Bronxville Blue C1 2n
>4th Grade Girls C  Playoffs St. Joseph-Bronxville White C1 3
>4th Grade Boys C Playoffs  St. Joseph-Bronxville White C2 2
>6th Grade Boys C Playoffs St. Lawrence C4 1st
>7th Grade Boys C Playoffs St. Lawrence C4 2nd
>5th Grade Girls AB Playoffs St. Mary-Katonah A 2nd
>3rd Grade Girls A Playoffs St. Mary-Katonah A2 1st
>5th Grade Boys AB Playoffs St. Mary-Katonah AB1 3rd
>6th Grade Girls C Playoffs St. Mary-Katonah C1 1st
>3rd Grade Girls A Playoffs St. Patrick-Armonk A2 3rd
>7th Grade Girls AB Playoffs St. Patrick-Armonk AB1 3rd
>5th Grade Boys C Playoffs St. Patrick-Armonk C4 2nd
>8th Grade Boys C Playoffs St. Patrick-Armonk C4 2nd
>High School Boys 10th Playoffs St. Patrick-Armonk D2 1st
>5th Grade Girls C Playoffs St. Patrick-Armonk Green C3 1st
>4th Grade Boys C Playoffs  St. Patrick-Armonk Green C4 2nd
>High School Boys 9th Playoffs St. Patrick-Armonk White D1 3rd
>4th Grade Boys AB Playoffs St. Patrick-Bedford A 4th
>6th Grade Girls AB Playoffs St. Patrick-Bedford AB 1st
>8th Grade Girls AB Playoffs St. Vito/Holy Trinity AB 4th
>7th Grade Boys AB Playoffs St. Patrick-Bedford B 1st
>6th Grade Boys AB Playoffs St. Patrick-Bedford B2 1st
>8th Grade Girls C Playoffs St. Patrick-Bedford C2 3rd
>5th Grade Girls C Playoffs St. Patrick-Bedford C4 1st
>7th Grade Boys C Playoffs St. Patrick-Bedford C4 1st
>3rd Grade Girls A Playoffs St. Patrick-Bedford Green A1 3rd
>5th Grade Boys C Playoffs St. Patrick-Bedford White C3 2nd
>High School Boys 9th Playoffs St. Patrick-Bedford White D2 1st
>8th Grade Girls C Playoffs St. Theresa C2 1st
>7th Grade Boys C Playoffs St. Theresa C3 2nd
>4th Grade Boys C Playoffs  St. Theresa Gold C4 1st
>4th Grade Girls C  Playoffs St. Vito/Holy Trinity C1 1st
>5th Grade Boys C Playoffs Transfiguration C2 1st
>6th Grade Girls C Playoffs Transfiguration C3 2nd